BAĞIMSIZ ANTIVIRUS LABORATUVARI: AV-TEST

Av-Test.org sitesi Antivirüs programlarını koruma, performans, kullanılabilirlik açısından A’dan Z’ye test eden ve test sonuçlarını belirli aralıklarla yayınlayan (Antivirüs programlarının en iyisini, en kötüsünü ve fazlasını bizlere sunan) bağımsız antivirüs laboratuvarı diyebileceğimiz bir web sitesidir.
Antivirüs programlarının test sonuçlarına ulaşmak için https://www.av-test.org sitesine giriş yapın.
Üst menüden Tests kısmına girin. Aşağıdaki şekilde sayfa açılacaktır.

megablogavtest1


Bu sayfada hangi işletim sistemi veya hangi tip kullanıcılar için test sonuçlarını öğrenmek istiyorsak ilgili bağlantıyı seçmemiz gerek.
Örneğin;
Android işletim sistemine sahip mobil cihazlar için test sonuçlarını öğrenmek istiyorsanız “MOBILE DEVICES ANDROID” seçeneğine,
Ev kullanıcıları için Windows işletim sistemine ait test sonuçları için “HOME USER WINDOWS” seçeneğine,
MAC OS işletim sistemine ait test sonuçları için “HOME USER MAC OS” seçeneğine,
Kurumsal kullanıcılar için Windows işletim sistemine ait test sonuçları için “BUSINESS WINDOWS CLIENT” seçeneğine tıklanmalıdır.
Windows işletim sistemi kullanan ev kullanıcısı olduğumuzu varsayarak örnek bir test sonucu görmek için “HOME USER WINDOWS” bağlantısı tıklıyorum ve aşağıdaki sayfa açılıyor.

megablogavtest2


Bu ekranda Windows 10 işletim sistemini kullanan ev kullanıcıları için test sonuçları görülmektedir.
Üst menüde bulunan Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista ve Windows XP seçenekleriyle hangi Windows işletim sistemini kullanıyorsanız onu seçerek sonuçları görebilirsiniz.
Test sonuçları ekranındaki parametrelerin anlamları şu şekildedir;
Protection: Zararlı yazılım (virüs, worm, trojan gibi) bulaşmasına karşı koruma değerini gösterir.
Performance: Günlük kullanımda programın bilgisayarınızın ortalama hızına etkisini gösterir.
Usability: Güvenlik programının kullanılabilirlik özelliğidir. Hatalı uyarılar, web sitelerinin hatalı bir şekilde engellenmesi, normal yazılımların kurulumunda hatalı bir şekilde uyarı vermesi gibi kriterleri ölçen göstergedir.
Ayrıca kuruluş tarafından seçilen yılın en iyi antivirüs programlarını görmek için sitenin üst menüsünde yer alan “AWARD” bağlantısını kullanabilirsiniz.

TÜM OTEL YÖNETİMİ İHTİYAÇLARINIZ İÇİN

YENİ NESİL WEB TABANLI OTEL PROGRAMI

Konaklama sektörüne hizmet veren işletmelerin işlerini kolaylaştırıp misafir odaklı bir sistemde birleştiren MEGASUITE, misafirlerinizin giriş çıkış kayıt işlemleri, kimlik bildirimi, rezervasyon takibi, odaların anlık durumları ve daha birçok detayı online olarak takip edebileceğiniz yeni nesil web tabanlı müşteri takip ve otel yönetim otomasyonudur.